TC-36.000MDD-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TC-36.000MDD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 36.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Supply Voltage :
1.8V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Load Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
36MHz
Width :
2.4892mm
Series :
TC
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.8V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
762μm
Mount :
Surface Mount
Base Resonator :
MEMS
Length :
3.2004mm