TB-3.6864MDE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TB-3.6864MDE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
3.6864MHz
Series :
TB
Mount :
Surface Mount
Height :
762μm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
1.8V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
MEMS
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C