TAZC475K015CBSZ0900
Mfr.Part #
TAZC475K015CBSZ0900
Package / Case
C
Tan Delta :
0.06
Dielectric Material :
Tantalum
Length :
5.08mm
Surface Mount :
yes
Height :
1.27mm
Terminal Shape :
J BEND
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
C
Radiation Hardening :
No
Size Code :
Capacitance :
4.7μF
JESD-609 Code :
e4
Weight :
35mg
Min Operating Temperature :
-55°C
8 Weeks
Leakage Current :
0.001mA
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Pbfree Code :
2
Ripple Current :
50mA
Depth :
1.27mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
15V
Tolerance :
10%
Polarity :
POLARIZED
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm