TAZC105K025CRSB0000
Mfr.Part #
TAZC105K025CRSB0000
Package / Case
C
Tantalum Capacitors
Ripple Current :
40mA
Width :
1.27mm
ECCN Code :
EAR99
Leakage Current :
0.001mA
Package / Case :
C
Tan Delta :
0.06
Length :
5.08mm
Capacitance :
1μF
Terminal Shape :
J BEND
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e0
Weight :
35mg
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Polarity :
POLARIZED
Positive Tolerance :
10%
Surface Mount :
yes
Dielectric Material :
Tantalum
Negative Tolerance :
10%
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
ESR :
6500 mΩ