TAZB475M004CBSZ0900
Mfr.Part #
TAZB475M004CBSZ0900
yes
Negative Tolerance :
20%
Package / Case :
B
Width :
1.27mm
Operating Temperature (Max) :
155°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
JESD-609 Code :
e4
Ripple Current :
40mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
4.7μF
Size Code :
Leakage Current :
0.001mA
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
4V
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
EAR99
ESR :
8000 mΩ
Positive Tolerance :
20%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
3.81mm