TAZB474K035CRSZ0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZB474K035CRSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
B
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Ripple Current :
30mA
Height :
1.27mm
Leakage Current :
0.001mA
Polarity :
POLARIZED
Weight :
25mg
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Capacitance :
470nF
Surface Mount :
yes
Dielectric Material :
Tantalum
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
JESD-609 Code :
e0
Length :
3.81mm
Tan Delta :
0.06
Reach Compliance Code :
not_compliant
Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
35V
Depth :
1.27mm