TAZB335K015CBSZ0900
Mfr.Part #
TAZB335K015CBSZ0900
Package / Case
B
Tan Delta :
0.06
Polarity :
POLARIZED
Weight :
25mg
Packaging :
Bulk
Width :
1.27mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
JESD-609 Code :
e4
Size Code :
Voltage - Rated DC :
15V
Terminal Finish :
Gold (Au) - electroplated
Positive Tolerance :
10%
ESR :
9000 mΩ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.001mA
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
Tantalum
Ripple Current :
40mA
Length :
3.81mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Package / Case :
B
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
3.3μF