TAZB334K050CRSB0000
Mfr.Part #
TAZB334K050CRSB0000
Package / Case
B
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
HTS Code :
Height :
1.27mm
Package / Case :
B
Dielectric Material :
Tantalum
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Leakage Current :
0.001mA
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
Tan Delta :
0.06
Mounting Feature :
8 Weeks
Tolerance :
10%
Capacitance :
330nF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
50V
Size Code :
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
JESD-609 Code :
e0
Depth :
1.27mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Length :
3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
POLARIZED
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
No
Ripple Current :
30mA