TAZB225M010CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZB225M010CRSZ0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
B
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Weight :
25mg
Length :
3.81mm
Ripple Current :
40mA
Mounting Feature :
2
Depth :
1.27mm
Size Code :
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
B
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Height :
1.27mm
Pbfree Code :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2.2μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
10V
0.06
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Leakage Current :
0.001mA
Min Operating Temperature :
-55°C
HTS Code :
Tolerance :
20%