TAZB225K020CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZB225K020CRSZ0800
Tantalum Capacitors
Mounting Feature :
Non-RoHS Compliant
Terminal Shape :
J BEND
Dielectric Material :
Tantalum
Negative Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e0
Positive Tolerance :
10%
Tan Delta :
0.06
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.001mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Surface Mount :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Height :
1.27mm
Capacitance :
2.2μF
Operating Temperature (Max) :
125°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR :
9000 mΩ
Length :
3.81mm
Polarity :
POLARIZED
Width :
1.27mm
HTS Code :
Ripple Current :
40mA