TAZB225J010CRSB0824
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZB225J010CRSB0824
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
B
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Surface Mount :
yes
Weight :
25mg
Polarity :
POLARIZED
Capacitance :
2.2μF
Size Code :
Width :
1.27mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tan Delta :
0.06
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
155°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR :
8000 mΩ
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pbfree Code :
No
Ripple Current :
40mA
Package / Case :
B
Leakage Current :
0.001mA
Dielectric Material :
Tantalum
Negative Tolerance :
5%