TAZB155J020CBSZ0800
Mfr.Part #
TAZB155J020CBSZ0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
B
Datasheet
Download
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
1.5μF
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.27mm
Ripple Current :
40mA
Depth :
1.27mm
Length :
3.81mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Weight :
25mg
Leakage Current :
0.001mA
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Package / Case :
B
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
5%
Tan Delta :
0.06
Tantalum
Size Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9Ohm
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
20V
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ