TAZB106K010CRSZ0900
Mfr.Part #
TAZB106K010CRSZ0900
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Polarity :
POLARIZED
ESR :
8000 mΩ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Terminal Finish :
Gold (Au) - electroplated
Length :
3.81mm
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance :
10μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Negative Tolerance :
10%
Height :
1.27mm
Leakage Current :
0.001mA
Ripple Current :
40mA
Pbfree Code :
yes
Tan Delta :
0.08
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
1.27mm
Surface Mount :
yes
Positive Tolerance :
10%