TAZB106K010CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZB106K010CRSZ0800
Tan Delta :
0.08
Capacitance :
10μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Terminal Shape :
J BEND
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Pbfree Code :
No
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
TANTALUM CAPACITOR
Reach Compliance Code :
not_compliant
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Width :
1.27mm
Polarity :
POLARIZED
Positive Tolerance :
10%
Ripple Current :
40mA
Leakage Current :
0.001mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Negative Tolerance :
10%
Length :
3.81mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
1.27mm
ESR :
8000 mΩ