TAZB105K025LBSZ0900
Mfr.Part #
TAZB105K025LBSZ0900
Tan Delta :
0.06
Positive Tolerance :
10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.81mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - electroplated
Leakage Current :
0.001mA
Height :
1.27mm
TANTALUM CAPACITOR
Packaging :
Bulk
2
Negative Tolerance :
10%
Polarity :
POLARIZED
Width :
1.27mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
1μF
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Ripple Current :
50mA
ESR :
4000 mΩ