TAZB105K025CBSB0845
Mfr.Part #
TAZB105K025CBSB0845
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
B
Datasheet
Download
POLARIZED
Operating Temperature (Max) :
125°C
8 Weeks
Package / Case :
B
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Negative Tolerance :
10%
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR :
10000 mΩ
Weight :
25mg
Pbfree Code :
No
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Positive Tolerance :
10%
Ripple Current :
30mA
Leakage Current :
0.001mA
Reach Compliance Code :
not_compliant
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Capacitance :
1μF
2
Width :
1.27mm
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
3.81mm