TAZB105K025CBSB0824
Mfr.Part #
TAZB105K025CBSB0824
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
B
Datasheet
Download
Leakage Current :
0.001mA
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
1μF
Size Code :
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
B
Ripple Current :
30mA
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Weight :
25mg
Tan Delta :
0.06
Length :
3.81mm
Height :
1.27mm
JESD-609 Code :
e0
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Number of Terminations :
2
Tolerance :
10%
Polarity :
POLARIZED
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
1.27mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
25V