TAZB105K020LRSZ0900
Mfr.Part #
TAZB105K020LRSZ0900
POLARIZED
Negative Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e4
Ripple Current :
50mA
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Leakage Current :
0.001mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance :
1μF
Width :
1.27mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Tan Delta :
0.06
Length :
3.81mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - electroplated
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
ESR :
4800 mΩ
Positive Tolerance :
10%
Height :
1.27mm