TAJT105K035RNJ
Mfr.Part #
TAJT105K035RNJ
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT 1UF 10% 35V 1411
Voltage - Rated DC :
35V
Dissipation Factor :
4 %
Capacitance :
1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Leakage Current :
5μA
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Height :
1.2mm
Manufacturer Size Code :
T
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.5Ohm
Weight :
15.989131mg
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
Tolerance :
±10%
Depth :
2.8mm