TAJS336M004RNJ
Mfr.Part #
TAJS336M004RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 4V 1206
2
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Pbfree Code :
yes
Dissipation Factor :
8 %
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Case Code (Metric) :
Leakage Current :
1.3µA
Length :
3.2mm
Tan Delta :
0.08
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
4V
Type :
Molded
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Polarity :
Polar
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm