TAJH476M010RNJ
Mfr.Part #
TAJH476M010RNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Length :
3.5mm
Height :
1.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
15.989131mg
Tolerance :
20%
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
47μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Case Code (Metric) :
Width :
2.8mm