TAJH476K010RNJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAJH476K010RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
21 Weeks
Polarity :
POLARIZED
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Length :
3.5mm
Manufacturer Size Code :
H
Series :
TAJ
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Molded
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Published :
Capacitance :
47μF
ESR :
1000 mΩ
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.5mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Width :
2.8mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
10V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C