TAJD336K025HNJ
Mfr.Part #
TAJD336K025HNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Tantalum Capacitors
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height :
3.1mm
Tan Delta :
0.06
Radiation Hardening :
No
Manufacturer Size Code :
D
Pbfree Code :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Length :
7.3mm
Leakage Current :
8.3μA
Type :
Molded
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Reference Standard :
CECC30801-005
Depth :
4.3mm
HTS Code :
Capacitance :
33μF
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e0
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Series :
TAJ
Mount :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%