TAJD226M016SNJ
Mfr.Part #
TAJD226M016SNJ
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
22µF
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Manufacturer Size Code :
D
Number of Pins :
2
Published :
Tan Delta :
0.06
Height :
3.1mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Dissipation Factor :
6 %