TAJD157M010TNJV
Mfr.Part #
TAJD157M010TNJV
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
23 Weeks
Capacitance :
150µF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
7.3mm
Reference Standard :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
4.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Reach Compliance Code :
Compliant
Size Code :
Negative Tolerance :
20%
Height :
2.9mm
Number of Terminations :
2
Positive Tolerance :
20%
ESR :
900 mΩ