TAJA685K020TNJ
Mfr.Part #
TAJA685K020TNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 1206
Tantalum Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
A
Factory Lead Time :
23 Weeks
Series :
TAJ
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
20V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.4Ohm
Capacitance :
6.8μF
Feature :
Automotive
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±10%