TAJA106K016YNJ
Mfr.Part #
TAJA106K016YNJ
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 1206
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
HTS Code :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Dissipation Factor :
8 %
Type :
Molded
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Leakage Current :
1.6μA
Series :
TAJ
Manufacturer Size Code :
A
Height :
1.8mm
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
10μF