TA810PW51R0JE
Mfr.Part #
TA810PW51R0JE
Description
RES 51 OHM 5% 10W POWERCHIP
Max Power Dissipation :
10W
Terminal Pitch :
20.32mm
Size / Dimension :
1.085Lx0.240W 27.56mmx6.10mm
Series :
Power Chip® TA
Length :
27.559mm
Height Seated (Max) :
1.020 25.91mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
6.096mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Height :
25.908mm
Power Rating :
10W
Voltage - Rated DC :
350V
Resistance :
51Ohms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
Pin
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Supplier Device Package :
Powerchip®
Power (Watts) :
10W
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
180°C
Datasheets
TA810PW51R0JE
Ohmite TA810PW51R0JE
Through Hole 51Ohms, 10W, Thick Film,