TA810PW50R0JE
Mfr.Part #
TA810PW50R0JE
Description
RES 50 OHM 5% 10W POWERCHIP
Size / Dimension :
1.085Lx0.240W 27.56mmx6.10mm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
JESD-609 Code :
e1
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
1.020 25.91mm
Construction :
RECTANGULAR
RATED AC VOLTAGE (V): 350
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
500V
Published :
Resistance :
50Ohm
Height :
25.908mm
Terminal Pitch :
20.32mm
Number of Terminations :
4
Termination :
Pin
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Datasheets
TA810PW50R0JE
Through Hole FIXED RESISTOR, 50Ohm, Thick Film,