TA310PA620RJE
Mfr.Part #
TA310PA620RJE
Description
TA310PA620RJE
Stock
36
In Stock :
36
Through Hole Resistors
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Max Operating Temperature :
180°C
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Radial
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e1
Rated Temperature :
25°C
Working Voltage :
500V
Voltage - Rated :
1.5kV
Width :
25.4mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
7.62mm
Length :
25.4mm
Height :
2.54mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TA
Power Rating :
10W
Resistance :
620Ohm
Tolerance :
5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
TA310PA620RJE
Through Hole FIXED RESISTOR, 620Ohm,