TA305PA4K70JE
Mfr.Part #
TA305PA4K70JE
Description
RES 4.7K OHM 5% 5W POWERCHIP
Through Hole Resistors
Size Code :
Height :
25.908mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
1.5kV
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Pitch :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
5W
Operating Temperature :
-55°C~180°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Resistance :
4.7kOhm
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Lead Pitch :
7.62mm
Max Power Dissipation :
5W
Height Seated (Max) :
1.020 25.91mm
Size / Dimension :
0.500Lx0.100W 12.70mmx2.54mm
Thick Film
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
TA305PA4K70JE
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, Thick Film,