TA305PA33R0J
Mfr.Part #
TA305PA33R0J
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 5% 5W POWERCHIP
Stock
255
In Stock :
255
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Voltage - Rated DC :
350V
Height Seated (Max) :
1.020 25.91mm
Series :
Power Chip® TA
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.500Lx0.100W 12.70mmx2.54mm
Height :
25.908mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
33Ohm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Radial
Published :
2012
Lead Pitch :
7.62mm
Terminal Pitch :
7.62mm
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
1.5kV
Tolerance :
±5%