TA205PA6R80JE
Mfr.Part #
TA205PA6R80JE
Description
RES 6.8 OHM 5% 5W POWERCHIP
Stock
66
In Stock :
66
Max Power Dissipation :
5W
Published :
2010
Size / Dimension :
0.500Lx0.100W 12.70mmx2.54mm
Power Rating :
5W
Height :
25.908mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Mount :
Through Hole
Height Seated (Max) :
1.020 25.91mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
350V
Resistance :
6.8Ohm
Terminal Pitch :
5.08mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
TA205PA6R80JE
Ohmite TA205PA6R80JE
Through Hole 6.8Ohm, Thick Film,