TA-22.1184MCD-T
Mfr.Part #
TA-22.1184MCD-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 22.1184MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Height :
990.6μm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mount :
Surface Mount
Load Capacitance :
15pF
Output :
CMOS
Frequency :
22.1184MHz
Type :
XO (Standard)
Series :
TA
REACH SVHC :
No SVHC
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
MEMS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm