TA-100.000MCE-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TA-100.000MCE-T
Manufacturer
TXC Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Length :
7.0104mm
Function :
Enable/Disable
Width :
5.0038mm
Frequency :
100MHz
Series :
TA
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Height :
990.6μm
Min Operating Temperature :
-40°C
Base Resonator :
MEMS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm