T602-012.8M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T602-012.8M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
8ns
Operating Frequency :
12.8MHz
Fall Time-Max :
8ns
Pbfree Code :
yes
Output :
LVCMOS
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
T
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
6mA
Frequency Stability :
±280ppb
Height :
2.0066mm
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mount :
Surface Mount
Frequency :
12.8MHz
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Pins :
10
Type :
TCXO
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Max Supply Current :
10mA