T550B256K100AT42520100
Mfr.Part #
T550B256K100AT42520100
Description
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.279Diax0.650L 7.09mmx16.51mm
Mount :
Capacitance :
25µF
Axial
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C