T550B107K060AH42520100
Mfr.Part #
T550B107K060AH42520100
Description
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL
Tantalum - Polymer Capacitors
HTS Code :
Voltage - Rated :
60V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.279Diax0.650L 7.09mmx16.51mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
B
Pbfree Code :
No
2000 hours
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Factory Lead Time :
22 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
100μF