T521O477M016APE0707280
Mfr.Part #
T521O477M016APE0707280
Package / Case
2924 (7360 Metric)
Description
CAP TANT POLY 470UF 16V 2924
Series :
KO-CAP® T521
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Capacitance :
470µF
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
O
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C