T521B106M016ATE100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T521B106M016ATE100
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 10UF 16V 1411
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
10.72V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Series :
KO-CAP® T521
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Type :
Molded
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm