T521D107M025ATE060
Mfr.Part #
T521D107M025ATE060
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Stock
6
In Stock :
6
Tantalum - Polymer Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
Series :
KO-CAP® T521
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100kHz
Capacitance :
100μF
Published :
2016
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated DC :
25V