T494X336K025AT
Mfr.Part #
T494X336K025AT
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Stock
762
In Stock :
762
Series :
T494
Voltage - Rated DC :
25V
Manufacturer Size Code :
X
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Case Code (Metric) :
7343
Published :
2012
Polarity :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
2000 hours
Failure Rate :
0.001 %
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
4.3mm
HTS Code :
Dissipation Factor :
6 %
Ripple Current :
742mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Reference Standard :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Leakage Current :
8.3μA
Capacitance :
33μF
Length :
7.3mm
Tan Delta :
0.06
Height :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C