T494A106K006AT
Mfr.Part #
T494A106K006AT
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 1206
Published :
Polarity :
Polar
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Manufacturer Size Code :
A
Case Code (Metric) :
Dissipation Factor :
6 %
Depth :
1.6mm
Leakage Current :
600nA
Length :
3.2mm
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Height :
1.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
T494
Failure Rate :
0.001 %
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
6.3V
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance :
10μF
Ripple Current :
194mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%