T356A105J025AT7301
Mfr.Part #
T356A105J025AT7301
Description
CAP TANT 1UF 5% 25V RADIAL
Tolerance :
5%
Dissipation Factor :
5 %
Capacitance :
1μF
Current - Leakage :
500nA
Lead Pitch :
5.08mm
Height :
8.6mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Diameter :
500 µm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Diameter :
4.5mm