T100V-020.0M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T100V-020.0M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ LVCMO
Stock
470
In Stock :
470
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Series :
T100/200
Max Supply Current :
2.1mA
Frequency Stability :
±100ppb
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output :
LVCMOS
Height :
2.0066mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Digi-Reel®
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
VCTCXO
Number of Pins :
4
Function :
Enable/Disable
Frequency :
20MHz
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
0°C~70°C