SWM30-5-EV-P6R
Mfr.Part #
SWM30-5-EV-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Power (Watts) :
20W
Applications :
Medical
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Output :
5V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
2.99Lx1.69W x 1.16 H 75.9mmx42.9mmx29.5mm
Series :
SWM30-E (30W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
75mW Max
Current - Output (Max) :
4A