SWM30-15-EV-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWM30-15-EV-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Region Utilized :
Europe
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
30W
Input Connector :
CEE 7/16
Operating Temperature :
0°C~40°C
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
15V
Applications :
Medical
Series :
SWM30-E (30W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
47.2 1.20m
Input Type :
Fixed Blade
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.99Lx1.69W x 1.16 H 75.9mmx42.9mmx29.5mm
Approval Agency :
CE, TUV
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
75mW Max