SWM30-5-EV-P5
Mfr.Part #
SWM30-5-EV-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Stock
310
In Stock :
310
Not Applicable
Input Connector :
CEE 7/16
Cord Length :
47.2 1.20m
No Load Power Consumption :
75mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
SWM30-E (30W)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Output :
5V
Current - Output (Max) :
4A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
2.99Lx1.69W x 1.16 H 75.9mmx42.9mmx29.5mm
Voltage - Input :
90V~264VAC