SWM30-48-EV-P5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWM30-48-EV-P5R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 30W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Output :
48V
Applications :
Medical
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Fixed Blade
Approval Agency :
CE, TUV
Form :
Wall Mount (Class II)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Size / Dimension :
2.99Lx1.69W x 1.16 H 75.9mmx42.9mmx29.5mm
Power (Watts) :
30W
Current - Output (Max) :
620mA
Input Connector :
CEE 7/16
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
47.2 1.20m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
SWM30-E (30W)
Region Utilized :
Europe
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
No Load Power Consumption :
75mW Max