SWI60C-V-EB-C-I40
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SWI60C-V-EB-C-I40
Manufacturer
Bel
Description
AC-DC, 5/9/12/15/20 VDC, 3 A, SW
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Load Regulation :
Regulated
Connector Type :
USB Connector
Voltage - Output :
5V, 9V, 12V, 15V, 20V
Output Connector :
USB C Receptacle
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Cord Length :
47" (1.20m)
Number of Outputs :
1 Output
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Type :
Fixed Blade
Brand :
CUI Inc.
Input Voltage :
90 VAC to 264 VAC
Product Category :
Wall Mount AC Adapters
No Load Power Consumption :
210mW
Input Connector :
CEE 7/16
Minimum Operating Temperature :
0 C
Region Utilized :
Europe
Approval Agency :
CE
Product :
Fixed Plug
Product Type :
Wall Mount AC Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
88%
CUI Inc.
Power (Watts) :
60 W
Operating Temperature :
0°C ~ 25°C
Mounting Style :
Wall Mount
Weight :
Maximum Operating Temperature :
+ 25 C
Polarization :
Current - Output (Max) :
3A
Size / Dimension :
2.56" L x 2.56" W x 1.10" H (65.0mm x 65.0mm x 28.0mm)